Nejvtipnější vtip a pár dalšíchKaždý máme své oblíbené vtipy, ale který je považován za nejveselejší na světě? Anglický psycholog Richard Wieseman se takový vtip snažil najít pomocí exaktního výzkumu. Založil internetové stránky "LaughLab" , kam každý mohl vložit svůj oblíbený vtip a hlasovat o vtipech ostatních. Bylo provedeno 41 000 vložení a 1.5 miliónů hlasování. Vítězný vtip je zajímavý tím, že zaujal v mnoha různých zemích světa, líbil se mužům i ženám, mladým i starým. Jiné získaly více hlasů od specifických skupin lidí, ale ten vítězný se líbil všem.

Uvádíme ho na konci stránky.

* * * * *
Tři kamarádi ztroskotají na pustém ostrově a najdou tam kouzelnou lampu. Džin, který v ní bydlí, slíbí každému z nich splnit jedno přání. První kamarád si přeje, aby byl pryč z ostrova, zpátky doma. Hned je pryč. Druhý si přeje to samé. Taky hned zmizí. Třetí říká: cítím se osaměle, přál bych si, aby mí kamarádi byli zase tady.
* * * * *
Pacient: Pane doktore, lidé mě ignorují.
Doktor: Další prosím.
* * * * *
Josef a Jan jsou obchodní partneři. Domluví se, že ten co umře dřív dá vědět druhému jaké je to na onom světě. Josef zemře, ale rok se neozve. Jan si proto říká, že nic po smrti asi není. Potom mu jednoho dne Josef zavolá. Tak přeci život po životě existuje! Jaké to tam je, ptá se Jan. No, spím hodně dlouho. Pak vstanu, dám si velkou snídani. Potom mám sex, hodně sexu. Pak si jdu zdřímnout, ale vstanu na oběd. Dám si pořádný oběd, nějaký další sex, pak odpočinek před velkou večeří. Další sex, potom jdu spát a vzbudím se příští den. Ó můj bože, říká Jan, tak takové je to v nebi! Ale ne, povídá Josef. Jsem medvěd v Yellowstonském národním parku.
* * * * *
Nikdy nedělám chyby. Myslel jsem jednou, že jsem chybu udělal, ale zmýlil jsem se.
* * * * *
Generál si všimne, že jeden z jeho vojáků se chová divně. Voják se koukne na každý kus papíru který najde, zamračí se a řekne "to není ono". Dělá to tak dlouho, až ho generál pošle na psychologické vyšetření. Lékař usoudí, že voják je zmatený a napíše mu propouštěcí zprávu z armády. Voják se na papír koukne, usměje se a řekne "to je ono".
* * * * *
Muž příjde pozdě do práce. Šéf zvýší hlas "měl jsi tu být v 8.30" ! On odpoví: Proč? Co se stalo v 8.30?
* * * * *
Malý chlapec příjde k otci a ptá se: "Tati, odkud se vzal všechen můj rozum?" Otec povídá: "No, chlapče, musel jsi ho určitě dostat od své matky, protože já svůj stále mám."
* * * * *
Vtip který byl během výzkumu psychologa Richarda Wiesemana dlouho na prvním místě, skončil nakonec druhý:

Sherlock Holmes a Dr. Watson jsou na výletě v přírodě. Po dobré večeři a lahvi vína jdou spát. Za pár hodin se Holmes vzbudí a šťouchne do svého přítele. Watsone, podívej se na nebe a řekni mi co vidíš. Vidím miliony a miliony hvězd, odpoví Watson. A co z toho můžeš vydedukovat? Watson se zamyslí. Po chvíli řekne: Z pohledu astronomie je mi jasné, že tam jsou miliony galaxií a potenciálně miliardy planet. Jako astrolog pozoruji, že Saturn je ve znamení Lva, z hlediska měření času soudím, že je přibližně čtvrt na čtyři. Meteorolog by mohl říct, že nás čeká zítra hezké počasí. Teologicky vidím, že náš Stvořitel je všemocný a my jsme jen malé a nedůležité částečky ve vesmíru. Co byste řekl vy, Holmesi? Holmes je chvíli potichu a pak řekne: Watsone, ty hlupáku! Někdo nám ukradl náš stan.
* * * * *
Na poli jsou dvě krávy. Jedna řekne "BÚ". A druhá na to "Zrovna jsem to taky chtěla říct!"
* * * * *
A nejvtipnější vtip světa - uvádí jej tak i Wikipedie (World's funniest joke):

Dva lovci jdou po lese, když najednou jeden z nich zkolabuje. Nezdá se, že by dýchal a jeho oči jsou skelné. Druhý popadne mobil a volá záchranku. Vyhrkne: Můj přítel je mrtvý, co mám dělat? Operátor říká: uklidněte se, pomůžu vám. Nejdřív se ujistěme, že je opravdu mrtvý. Nastane ticho, potom je slyšet výstřel. Pak lovec řekne do mobilu: OK, a teď co?
 

© 2017 - 2018       kontaktní e-mail: kontakt@nejnejnej.cz